واقعیت های وب فارسی در یک نوشته

واقعیت های وب فارسی در یک نوشته

“باند بازی” اصطلاحی که شاید برای خیلی از عرصه‌های اقتصادی کشور قابل تعمیم باشد و اکثریت مردم و حتی شاغلین آن عرصه به آن معتقد باشند و آن را از بدیهیات جامعه بدانند.

اما همین واژه در فضای اینترنت کشور یا همان «وب فارسی» چنان که باید مطرح نمی‌شود یا بهتر بگوییم اجازه‌ی مطرح شدن نمی‌یابد چرا که همین مطرح شدن در حیطه‌ی اختیارات همان باند است. اما در این بین نیز بسیاری تلاششان را برای بهبود اوضاع به کار بستند که از جانب همین گروه، اصطلاحاً به زمین خوردند.

همواره مبارزه با رانت و باند بازی و باندگرایی امری دشوار و چه بسا پر خطر بوده و چه بسیار افرادی که در همین راه خسارات جبران ناپذیری از نظر مالی و یا اجتماعی را متحمل شدند.

از همین رو چنین فعالیتی مستلزم استمرار و پیوستگی و علاقه‌مندی و تعریف هدف است. اما هدف تاثیرگذار چنین فعالیت‌هایی به‌دور از اهداف کتابی و ذهنی چیست؟
نتیجه‌ی کنار گذاشتن افرادی که یک جایگاه خاص اجتماعی را به اصطلاح شرعی «غصب» می‌کنند، باز شدن فضای فعالیت برای افراد مستعد و علاقه‌مند است؛ چرا که با وجود چنین گروه‌هایی همواره نیروهای تازه‌نفس که در حلقه‌ی فکری صاحبان و روسای باند جای نمی‌گیرند اصطلاحا «لِه» می‌شوند و این اتفاق به مرور ضربه‌ای بسیار عمیق بر پیکر وب‌فارسی و پیشرفت‌های علمی کشور و نخبگان در این حوزه می‌زند.
تا جایی که دیگر هیچ فردی به دنبال پیشرفت در این حوزه نیست و در این زمان است که مرگ وب فارسی فرا رسیده و پویایی آن از بین می‌رود و در عوض افرادی که به آن‌ها اشاره شد روز به روز موقعیت‌های کلان‌تری را به‌دست گرفته و مدام باند خود را قوی‌تر و قدرت نامشروع خود را تقویت می‌کنند.

به امید روزی که باند بازی در تمامی عرصه ها متوقف گردد.

منتشر شده در: یک نوشته

۶ ديدگاه براي “واقعیت های وب فارسی در یک نوشته

 1. علی فراهانی گفته است:

  آقا حمید مطالب خوب و قابل تاملی مینویسی ایشاالله یه روز خوب بیاد

 2. مجید سلیمانی گفته است:

  حمید خان پس شما به جز اینجا جای دیگه هم مطلب مینویسی

  مرحبا حاجی

 3. مصطفی جوکار گفته است:

  کشته مرده این تیترهای جنجالیتم حمیدخان

 4. المیرا گفته است:

  آقای همتی
  امیدوارم توی راهی که دوستش دارید همیشه پیروز باشید

 5. شاهین گفته است:

  کاش امکان برگزاری یه مناظره بین فعالان وب وجود داشت

 6. علی جلالی گفته است:

  حاج حمید به قول خودت یه روز خوب میاد اما روز قبلش ما مردیم 🙂
  همیشه سالاری رفیق.

دیدگاه ها بسته اند.