50 میلیارد دانلود یا 50 میلیارد کیلومتر، مسئله این است!

همونطوری که خبر دارید دیروز (1392/02/25) کنفرانس توسعه دهندگان 2013 گوگل با حضور 6000 شرکت کننده برگزار شد.

قبل از مراسم یک ویجت شبیه به Goole now در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته بود که زمان باقی مانده تا شروع مراسم را نمایش می داد.

در اوایل برنامه و سخنرانی سوندار پیچای (مدیر آندروید) تصویری جالب از وضعیت مردم در سال 2005 و 2013 هنگام انتخاب پاپ روی صحنه نمایش داده شد، تصویر بیانگر رشد تلفن های همراه هوشمند در میان مردم بود، در سال 2013 حضار با دیوایس های شخصی خود از مراسم فیلم برداری و عکس برداری می نمودند.

google conference

Google conference 2013

در سال 2011 بیش از 100 میلیون آندروید فعال شد که در سال 2012 این رقم به 400 میلیون رسید و هم اکنون در سال 2013 بیش از 900 میلیون آندروید فعال وجود دارد.

یکی از اعداد و ارقام جالب در این کنفرانس میزان دانلود از Google Play بود، تا کنون بیش از 48 میلیارد اپلیکیشن از Google Play دانلود شده که فقط 2/5 میلیارد آن طی ماه گذشته صورت گرفته است.

در اواسط برنامه سوندر با یک کروم بوک پیکسل وارد صحنه شد و از شرکت کنندگان پرسید: به نظر شما چرا من یکی از این ها رو در دست دارم؟ چون ما یک کروم بوک پیکسل رایگان به تمام حاضران اینجا خواهیم داد.

در سال گذشته گوگل بیش از 3000 مدرسه را در آمریکا به کروم بوک مجهز نمود.

گوگل قصد دارد تبلت های ارزان قیمتی برای مدارس تولید کند.

chorome book-1

chrome book-2

133

بگذارید بدون تعارف بگویم برخی سرویس های گوگل پخش و پلا و گیج کننده هستند، اینقدر گیج کننده که شما را از هدف خود دور می کند.

و حال نوبت می رسد به سرویس پر طرفدار گوگل یعنی نقشه گوگل مدیر Google map آماری برای شرکت کنندگان با خود آورد، ۵۰ میلیارد کیلومتر با کمک راهنمای پیج به پیچ گوگل طی شده است.

Google map

در اواخر برنامه لری پیج مدیر عامل گوگل وارد صحنه شد و همه از دیدن او بسیار خوشحال شدند.

235

q198_i

در پشت لری عکسی از کره زمین روی ویدیو پروژکتور قرار گرفته بود که توسط سیستم Google Map تصویر برداری شده بود و او پس از مشاهده کره زمین گفت: مدتی پیش بود که من به دنبال یک عکس از زمین در شب بودم و حالا خوشحالم که آن را در اختیار دارم، هرچند که همچنان به دنبال رزولوشن بالاترش هستم.

در کنفرانس دیشب نه خبری از نکسوس 7 نسل دوم و نه خبری از آندروید 4.3 بود، دیشب گوگل بر خلاف سال های گذشته، تمام تمرکز خودش را روی ابزارهای ویژه توسعه دهندگان گذاشته بود.

———————————————–

حال تمامی این بحث ها به کنار صبح امروز با صحنه ای بسیار جالب زیر در سایت اپل روبرو شدم.

50.000.000 apple

اپل اعلام کرد بالاخره ۵۰ میلیاردمین اپلیکیشن هم دانلود شد و اپ استور آیتونز این شرکت به رکورد تازه ای دست پیدا کرده است. البته هنوز درباره فردی که این اپلیکیشن را دانلود کرده و اینکه چه برنامه ای دانلود شده، اطلاعاتی در دست نیست.

اما یکی آن بیرون برنده ۱۰هزار دلار گیفت کارت آیتونز شده است که خود نیز از آن خبر ندارد، این راهی است که اپل برای تشکر جهت دانلود ۵۰ میلیاردمین اپلیکیشن iOS انتخاب کرده.

حال شما بگویید 50 میلیارد دانلود یا 50 میلیارد کیلومتر، مسئله این است!

 

۷ ديدگاه براي “50 میلیارد دانلود یا 50 میلیارد کیلومتر، مسئله این است!

 1. ebad گفته است:

  مسئله ۱۰ هزار دلار گیفت کارت آیتونز است 🙂

 2. فائزه گفته است:

  فکر می کنم حمید جان یک محصول جدید گوگل که در این کنفرانس مطرح شده وقرار به امکانات گوگل اضافه کنه حساب بانکی است که میشه از طریق ایمیل برای کسی پول ارسال کنی .در نوع خودش بی نظیره ….

 3. arash گفته است:

  بببسیار جالب بود لذت بردیم

 4. حمیدرضا همتی گفته است:

  هفته پیش یکی از دوستان اپل باز من گفت که کمپانی اپل مدت ها بود در فوتر سایت کنتور ۵۰ میلیارد دانلود رو گذاشته بود.

 5. رضا گفته است:

  به افتخار همه اپل بازها

 6. یه بی نشون گفته است:

  جدال های دوست داشتنی 🙂

 7. کامران گفته است:

  این کنفرانس ها بدون استیو جابز انگار یه چیزی کم داره

دیدگاه ها بسته اند.