استارتاپ ویکند مدارس

حمیدرضا همتی - ریاست کانون توسعه دهندگان فضای مجازی - استارتاپ ویکند مجتمع سوده - مدرسه کارآفرینیروز گذشته به دعوت دوستان به رویداد استارتاپ ویکند مجتمع سوده رفته بودم.

خارج از بحث ایده هایی که دوستان ارائه میدادن واقعا باعث خوشحالی و مسرت بنده حقیر بود که میدیدم چنین حرکاتی در سطح وزارت آموزش و پرورش در حال اجراست و سیستم آموزشی داره از اون خشکی همیشگی خارج میشه.
مسئله ای که خوشحالی من رو چند برابر میکرد حضور پرشور شرکت کنندگان و عزیزان حاضر در مراسم بود.
امیدوارم با همکاری مسئولان و جوانان فعال در این عرصه شاهد رشد این رویدادها و اتفاقات نوآورانه در سطح آموزش و پرورش و نوجوانان کشور باشیم.

نکته ای رو در مراسم های دیگه و جلسات مختلفی ذکر کردم و لازم میبینم مجددا یاداور بشم که هر فعالیت و یا کسب و کاری که بر بستر فضای مجازی، وبسایت ها و یا اپلیکیشن ها در حال اجراست استارتاپ محسوب نمیشه، گاهی اوقات افرادی به من مراجعه میکنند و میگن ما استارتاپی رو لانچ کردیم و توضیحاتی راجع به طرحشون بهم میدن. وقتی از فعالیت مجموعشون سوال میکنم و عزیزان لطف میکنند که شرح خدمات بهم میدن، من متاسفانه مجبور میشم بهشون بگم که شما استارتاپ ندارید، شما کسب و کاری بر بستر وب دارید.
گاهی اوقات نیز مشکلات بالعکسی رو مشاهده میکنیم، به اینصورت که عزیزان تصور میکنند که استارتاپ ها باید لزوما در بسر وب یا اپلیکیشن پیاده سازی بشن، که این تصور هم یه مقداری اشتباه و دردسر سازه.