افتضاحی بنام الکامپ ۹۵

افتضاحی بنام الکامپ ۹۵به لطف و دعوت دوستان و همکاران روز یکشنبه فرصتی شد تا به نمایشگاه بین المللی رفته و به الکامپ سر بزنم.

اجازه دهید بی حاشیه و بی ریا سخن بگویم، الکامپ را افتضاحی برای صنعت فاوا در کشور دیدم، اگر با همین فرمان حرکت کنند قطعا همانند گذشته، آینده خوبی نخواهند داشت.
میتوانم عجیب ترین و غیر قابل فهم ترین اتفاق الکامپ را، اخذ هزینه ورودی برای بازدید کنندگان عنوان کنم.
در زمان ورود به محوطه نمایشگاه، صف چند صد متری و به جرات می توانم بگوم یک کیلومتری توجه ام را به خود جلب کرد، شرکت ایرانسل تصمیم گرفته بود به عزیزانی که علاقه مند به ایستادن در صف چند کیلومتری در آن سوز و سرما بودند، سیم کارتی رایگان به رسم یادبود دهد. داستان زمانی جالب شد که عده ای در میان صف نمیدانستند قرار است چه چیزی دریافت کنند !!!
نکته آزار دهنده ای که عده از بازدیدکنندگان را کلافه کرده بود، عدم اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در ارتباط با سالن ها و غرفه های نمایشگاه بود، و همین عامل باعث شده بود افرادی بدون تعیین هدف به بازدید بپردازند.
چگونگی دسته بندی غرفه ها و سالن ها نه قابل درک بود و نه قابل هضم!
بخش زیادی از سالن ۶ در اختیار بازی های رایانه ای بود، اما متاسفانه ایده خلاقانه ای در میان بازی ها و غرفه ها به چشم نمیخورد.
بیشترین عاملی که حقیر را به سمت نمایشگاه الکامپ کشاند، خبرپراکنی ها در حوزه استارتاپ ها و الکام استارز بود، به همین دلیل با توقع بالایی وارد سالن ۱۸ شدم.
هر کدام از استارتاپ های موفق در آینده شانس بزرگی برای تبدیل شدن به یک ابر کمپانی را دارند و همین استارتاپ ها هستند که آینده اقتصادی و تکنولوژی کشور را رقم می زنند، به همین دلیل میزان توجه به این جوانان از اهمیت بالایی برخوردار است. اما فکر میکنم که برگزارکنندگان این رویداد به این نکته توجه ای نداشتند.
فضای کوچک و نامناسب الکام استارز بسیار ناراحت کننده و تاسف بار بود، تا حدی که ازدحام جمعیت و کوچک بودن فضای اختصاصی به استارتاپ ها بازدید کنندگان را اذیت میکرد.
در راهروهای الکام استارز خبری از غرفه و یا حتی کانتر برای استارتاپ ها نبود، تنها فضای بسیار بسیار کوچکی را بدون برنامه ریزی و رتبه بندی به آنها اختصاص داده بود اما با این حال شور و شوق جوانان و صاحبان استارتاپ ها برای معرفی ایده های خود مثال زدنی بود.
ای کاش بجای ریپورتاژها و اخبار واهی، برنامه ریزی بیشتری نسبت به برگزاری این رویداد بسیار مهم صورت میگرفت.

امیدوارم سازمان نظام صنفی برای الکامپ آینده برنامه منسجم تری را مبنای کار خود قرار دهد.