روزهایی که می گذرند و بزرگتر می شویم

بادکنک تولدبنا به رسم دیرینه گذشته که همیشه در شامگاه تولدم مطلبی را در فضای مجازی منتشر میکردم، امسال نیز با اندکی تغییر این کار را می کنم. تغییر را از این بابت می گویم که امسال علاوه بر وبلاگ، مطلب را در شبکه اجتماعی نیز نشر می دهم.

از صدای گذر آب چنان می فهمم
تندتر از آب روان عمر روان می گذرد
زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست
آنقدر سیر بخند که ندانی غم چیست


به دلایل کم و زیادی از خود دلگیرم، عده ای از دوستان نیز از بنده حقیر دلگیرند و الحق و النصاف بهشان حق میدهم، از این طرف و آن طرف و گاه مستقیم به گوشم میرسد که می گویند: چه شد، چگونه شد که تا تندیس ملی فعالان فضای مجازی را دریافت کردی مطالبت نم کشید و به ناگاه ته کشید؟
اما بعد از عرض پوزش باید بگویم، خودم نیز شرمنده ام، شرمنده دوستان، رفقا و خوانندگان عزیز که منت بر سر من نهاده و عرایض حقیر را دنبال می کنند.
این سستی را به پای عدم توجه نگذارید. بگذارید رک بگویم، دلیل این سستی دل مشغولی ها و سر شلوغی های این روزهای من است، دل مشغولی هایی چون گسترش خدمات و توسعه استودیو برندسازی و تبلیغات کینگ، سرپرستی قرارگاه سایبری، تاسیس کانون توسعه دهندگان وب فارسی و مسائلی که به دلایل خاص از بردن نام آن ها معذورم.
اما خودم را در پشت این سرشلوغی ها پنهان نکرده و دوباره از اعماق وجودم پوزش میطلبم.

این روزها و ساعت ها که میگذرند از خودم توقع بیشتری دارم، ساعت به ساعت بیشتر، توقعاتی که پشت آنها سوال های بسیار ذهنم را درگیر کرده. از خود سوال میکنم که چه کردی، چه میکنی و چه قرار است بکنی؟ اثر نیک تو در این روزگار چیست؟ آیا آمده ای که ساده بروی یا قرار است تاثیر گذار باشی؟
بی شک من نیز مانند بسیاری از مردم این کره خاکی دوست دارم تاثیر گذار باشم.
تا به حال به این مسئله اندیشیده اید که ما در ازای بهای سنگینی که بابت زمانمان میپردازیم، چه به دست می آوریم؟
روزگاری بود که می گفتند: وقت طلاست.
اما در این سال ها که مقدار ناچیزی از نادانی ام کم شده است، به این نتیجه رسیده ام که این عمر از طلا نیز گرانبهاتر است و صد افسوس که عده ای آن را به بهای ناچیز هدر می دهند.
ای کاش انسان ها قدر جوانی و قدرت خود را بدانند و آن را بیهوده هدر ندهند، ای کاش بدانیم که جوانی و وقت چه اکسیر گرانبها و غیر قابل برگشتی می باشد تا آن را بی جهت در کانال های تلگرام و شبکه های اجتماعی به رایگان به فروش نگذاریم.
مطلب کوتاه کرده و از حوصلتان خارج نمیشوم.