لطفاً کامنت بگذارید

لطفاً کامنت بگذارید

دیشب همینجوری که داشتم تو سایت یه گشتی میزدم یه سوالی خیلی ذهنم رو مشغول کرد که قضیه چیه، مشکل کجاست که سایت میانگین روزی 60-70 بازدید داره اما کسی کامنت نمیزاره!؟

شاید بتونم بگم که علت اصلی این مسئله اینه که تمامی مطالب به صورت کامل داخل صفحه اصلی قرار داره و لازم نیست کسی برای مطالعه مطالب به ادامه مطلب یا لینک دیگه ای مراجعه کنه، و به همین دلیل کسی کامنت نمیزاره.

مشکلی که ما الان در وب فارسی باهاش درگیریم اینه که مطالب خونده میشه حتی روش فکر هم میشه شاید به قول معروف لایک هم بشه اما دوستان کم لطفی کرده و نظر نمیدن، رفقا این نظرات و کامنت های شماس که باعث میشه مطالبی که ارائه میشه کاملتر، تخصصی تر و منطقی تر بشه و در اکثر اوقات باعث ایجاد مطالب جدید بشه.

لازمه یه ذکری به بعضی از دوستان بدم که قسمت نظرات برای نظر دادن هستش نه هتاکی و فحاشی.

بخاطر اینکه بحث یه مقداری شفاف تر بشه لازمه یه نگاهی به سایت ها و وبلاگهای خارجی بندازید برای مثال سایتی یک سورس رو برای دانلود گذاشته و وقتی میری به قسمت کامنتهای اون پست میبنی چیزی حدود 200-300 تا کامنت از طرف کاربرها ارسال شده و وقتی نظرات رو میخونی واقعاً متحیر میشی، کاربرها اون سورس رو اصلاح کردن برای بهبودش طرح دادن، ایده دادن و حتی پیشنهاد برای مطالب آتی دادن.

یا به عنوان مثال یه وبلاگ شخصی متعلق به فرد نه خیلی خاص یه کنفرانسی رو مورد نقد و بررسی قرار داده بود و حدود 1000 کامنت داشت که اون کنفرانس رو تحلیل و بررسی کردن و در نهایت منجر شد که ستاد اجرائی اون کنفرانس یه نشست مطبوعاتی بزاره و بخاطر بعضی مسائل از حضار اون کنفرانس عذرخواهی بکنه. (یه مقداری لازمه رو رفتار و کردار خودمون فکر بکنیم)

يک ديدگاه براي “لطفاً کامنت بگذارید

  1. کامران گفته است:

    چشم کامنت هم میگذاریم

دیدگاه ها بسته اند.