بر چهره ی گل نسیم نوروز خوش است

سال جدید - بر چهره گل نسیم نوروز خوش استبه رسم دیرینه که در اواخر هر سال یا اوایل سال مطلبی منتشر میکنم، دوباره به همین نیت دست به کیبورد شدم.

اول از همه اینکه باید بابت تاخیرم از همه دوستان، رفقا و همکارام عذر خواهی کنم، و عید رو بعد از گذشت سیزده روز بهشون تبریک بگم.

تو این سالی که گذشت خیلی اتفاقات خوبی افتاد،خیلی از مشکلات و اعصاب خوردی ها و دردسر های سال 92 رو تو سال 93 دفن کردیم. اتفاقات خیلی خیلی خوب که انتظاراش رو میرفت و آرزو میکنم اتفاقات خیلی خیلی خوبتر و بهتری هم بی افته.

یه جمله ای هست که این رو از عزیزترین آدم زندگیم شنیدم و همیشه دوست دارم به همه بگم و تکرارش کنم “هیچ آدمی بی دلیل وارد زندگی کسی نمیشه”

واقعا باید به معنی این جمله برسید، جمله خیلی پر معنیه و تا وقتی بصورت واقعی درکش نکنی معنیش رو نمیفهمی. هیچ فرقی هم نداره، چه آدم های خوب، چه آدم های بد.

آدم های بد وارد زندگی شما میشن تا وقتی یه آدم خوب وارد زندگیتون شد (یدونه از اون خوباش اومد) قدرش رو بدونید، بفهمید باید بزارید روی سرتون.

از خدای منان سپاسگذارم بخاطر آرامش و امنیتی که تو این سال در زندگیم جاری کرد.
انگار همین دیروز بود داشتم به مناسبت نوروز 93 روی همین بلاگ می نوشتم “شخصاً تو اوضاع پیچیده ای گیر کردم و واقعاً دلم می خواد سریعتر اتفاقات خوبی برام بی افته تا اندکی آرامش و نفس راحتر نسیبم بشه. واقعاً به آرامش نیاز دارم و چه بهتر اگه این آرمش ابدی باشه”

به لطف خدای بزرگ سالی که گذشت (1393) پر بود از اتفاقات زیبا، جذاب و عالی، چه از لحاظ کاری، چه خانوادگی، چه اجتماعی، چه مادی و چه معنوی.

تو این سال با کمک همپا، همسفر و همسرم موفق به انجام کلی کار و کلی پیشرفت شدم.

در شهریور ماه سال هزار و سیصد و نود و سه (1393) موفق به دریافت تندیس “فعال فضای مجازی” شدم که اصلا نه انتظارش رو داشتم نه توقعش رو، از اون رفقایی هم که بنده حقیر رو در این راه حمایت و همراهی کردن از صمیم قلب تشکر میکنم.

برای بنده حقیر خیلی اتفاقات خوبی در حوزه وب، وب فارسی، عکاسی و خیلی حوزه های کاری دیگم افتاد که اصلا قابل انکار نیستن و همینجا از همراهی که همیشه و در همه حال کنارم بود و بهم انرژی میداد تشکر میکنم.

خیلی اتفاقات خوبی افتاد اما نمیشه منکر اتفاقات بد شد. اتفاقاتی که شاید من و خیلی همکارانم رو در جامعه وب فارسی تحت تاثیر خودش قرار داد. اتفاقاتی که حتی فکرشم آدم رو ناراحت میکنه.

نمونه یکی از این اتفاقات بد که در اواخر سال 1393 رخ داد، میتوان به حرکت ناپسند و کاملاً غیر حرفه ای همکار و دوست عزیزم جناب آقای حمید سپید نام (مستر خوش خوراک – MR. Tester ) اشاره کرد. که واقعاً هم ایشون هم روزنامه وزین آسیا با این حرکتشون توهین بزرگی به جامعه وب فارسی کردند. انشاالله در فرصتی مناسب و به همین نزدیکی مطلب انتقادی در این مورد منتشر خواهم کرد.

به امید خدا امسال خبرهای خوبی رو دارم براتون چه در زمینه حوزه وب فارسی چه King Studio و چه راه اندازی “انجمن طراحان و توسعه دهندگان وب ایران” که نیمه اول سال فعالیت و عضوگیری خودش رو با نظارت دستگاه های نظارتی آغاز خواهد کرد.

طبق معمول و سنوات گذشته امیدوارم در سال جدیدی که پیش رو داریم در تمامی حوزه ها شاهد پیشرفت روز افزون باشیم، پیشرفت در حوزه وب فارسی، شاهد محتوای سازنده در حوزه تولید محتوا، برنامه نویسی های اصولی، طراحی های تخصصی، عکس ها و عکاس های حرفه ای و واقع گرایانه و اینترنتی آزاد، سالم و کاربرانی متخصص و هدفمند.

خیام نیشابوری:

بر چهره ی گل نسیم نوروز خوش است
بر طرف چمن روی دل افروز خوش است
از دی که گذشت هر چه بگویی خوش نیست
خوش باش ومگو ز دی که امروزخوش است

و دوباره سال نو رو به دوستان، همکاران و همراهان تبریک عرض میکنم و براشون آرزوی ثروت، سلامت، عشق و لذت میکنم.
حمیدرضا همتی
نوروز 1394

نوروزتان پیروز - Happy new year - norooz

Wishing You All Wealth, Joy , And Love Of  The Season
Happy new year
Hamid Reza Hemmati