طراحی مجدد وبسایت کنفرانس

تابستان امسال در دفتر مرکزی گروه آموزشی تحقیقاتی تعالی سازان در جلسات ماهانه کمیته اجرایی دبیرخانه “هشتمین کنفرانس حسابدارن و مدیران مالی” بنا به تغییرات سریع و چشگمیر وب در ایران، تصمیم به باز طراحی وبسایت این رویداد بزرگ مالی و حسابداری گرفته شد.

مصوبه این طراحی مجدد در پاییز سال یک هزار و سیصد و نود و سه در دستور اجرا قرار گرفت و کما فی سابق این مسئولیت به مجموعه “King Studio” و بنده حقیر محول شد.

در ورژن 2.1 این وبسایت که از سال 1389 تا سال 1391 مورد استفاده دبیرخانه کنفرانس حسابداران و مدیران مالی قرار میگرفت برای طراحی ظاهری آن از تکنولوژی HTML,CSS استفاده شده بود.

ورژن 2.1 وبسایت کنفرانس حسابدارن و مدیران مالی

در باز طراحی مجدد یک وبسایت باید به عوامل زیر دقت بسیار داشت:

1- هدف گذاری مجدد
2- استفاده از تکنولوژی روز
3- انتقال محتوا به صورت واضح و شفاف در یک نگاه
4- کاربر پسند بود و دقت به تجربه کاربری5- تحلیل و بررسی رقبا

از آنجایی که تعداد کثیری از همایش ها، کنفرانس ها، سمینارها و میز گردها به صورت دولتی برگزار می شوند و همیشه روندی ثابت، روتین و خسته کننده را در پی دارند حتی این روند به وبسایت های آن نیز سرایت کرده است.

مجموعه King Studio تمامی تلاش خود را برای در هم شکستن این روند تکراری انجام داد. باشد که تمامی همایشهای و گردهمایی های علمی و تخصصی بصورت خلاقانه و جذاب برگزار شوند.

در طراحی وبسایت کنفرانس به مهمترین نکته ای که باید فوکوس میکرد استفاده از تکنولوژی های روز همچون HTML5, CSS3 بود، و در نهایت استفاده از این تکنولوژی ها پیاده سازی یک وبسایت پارالکس را در پی داشت.

مهم ترین نکته ای که برای بنده اهمیت صد چندانی داشت این بود که کاربر به محض ورود کلیه اطلاعات اصلی مربوط به کنفرانس و این فرایند را بدون ارجاع به لینک دیگری مشاهده کند.

اطلاعاتی همچون تاریخ برگزاری، محل برگزاری، حامیان، سخنرانان، عکسهای مربوط به کنفرانس های گذشته و ارتباط با دبیرخانه کنفرانس.

از آنجایی که رنگ سازمانی این فرایند سبز است، نهایت تلاش در بکارگیری این رنگ خاص در جای جای وبسایت شده است.

انتخاب سیستم پارالکس در طراحی مجدد به دلیل جان بخشی به عکس ها و طرح ها بوده است.

یکی دیگر از جذابیت ها و لازمه های وبسایت کنفرانس یک ساید بار متحرک است که در آن تاریخ برگزاری کنفرانس و راه های ارتباطی با دبیرخانه کنفرانس ذکر شده باشد تا در هر لحظه کاربران به این اطلاعات مهم و اصلی دسترسی داشته باشند.

جذابیت، جان بخشی و استفاده از تکنولوژی های یکی از مهمترین رکن های این پروژه بود، مسئله ای که در بحث همایش ها، کنفرانس ها و سمینارها دیده می شود.

با یک سرچ کوچک در گوگل و موتورهای جستجو به راحتی خواهید دید که بالغ بر 87% وبسایت های کنفرانس ها و همایش ها از یک سیستم و قالب خاص استفاده میکنند و مسئولین برگزاری و دبیرخانه های اجرائی اینگونه مراسم ها کمترین توجه را مسئله اینترنت، وبسایت و مسائل اینچنین میکنند.

به امید آن روزی که همایش ها، کنفرانس ها و سمینارهای ما از حالت “سمیناهار” و رویه های خسته کننده خارج شوند و شرکت کنندگان با شوق و ذوق بیتری در محافل علمی و تخصصی حضور یابند.

وبسایت جدید کنفرانس حسابدارن و مدیران مالی- هشتمین دوره - گروه آموزشی تحقیقاتی تعالی سازان