هکر ها به بهشت می روند

پوستر فیلم خط ویژهمدتی پیش فیلمی با عنوان “خط ویژه” از شبکه رسانه خانگی خریداری کردم و پس از مشاهده فیلم یک احسنت بزرگ تقدیم به کارگردان فیلم نمودم.
مدت ها بود که از ضعف فیلم های ایرانی در زمینه نمایش هک یا دنیای دیجیتال رنج میبردم، کارگردانان اینقدر ضعیف و مسخره بحث هک و یا مباحث مشابه آن را به نمایش میگذاشتند که رسماً از فیلم هایی با این سبک متنفر شده بودم.
کارگردان فیلم بسیار متنوع بحث هک و هکر را به نمایش گذاشته بود که بسی باعث خوشحالی شخص شخیص بنده شده بود.
در فیلم های که قبلا با این سبک دیده بودم چیزی جز مسخره بازی و تمسخر و دست اندازی حرفه هک، برنامه نویسی و IT ندیده بود.
فیلم هایی همچون هوش سیاه، هوش سیاه 2 و فیلم های زیادی که اسم آنها را به خاطر نمی آورم.
جلوه بسیار قوی این فیلم نشان دادن شخص هکر به عنوان یک فرد کاملاً عادی بود، شخصی که دیگر هماننده کلیشه ها نبود، فردی که بسیار چاق یا لاغر است که بر روی مبل خود غرق شده چیزی حدود 10-15 عدید مانیتور بر جلوی چشمان خود قرار داده است و کاری جز ساختن نیو فولدر یا عوض کردن ویندوز بلد نیست.
هکر در این فیلم بسیار فرد معقول و عادی بود که به دلیل هک کردن سایت سازمان سنجش به حبس محکوم شده بود و در طول فیلم برای مرخصی به خارج از زندان آمده بود.
برای من از همه جذابتر ابزار و روشهای هک بود، استفاده از دو سیستم ساده PC و Mac  سیستم عامل لینکوس و مکنتاش که در آنها به دامپ کردن فایل ها، چک کردن بسته های کپچر شده با وایر شاک پرداخته بود.
از نظر بنده حقیر کارگردان عزیز از یک مشاور بسیار قوی در امور هک استفاده کرده بود که بسیار زیاد جای تقدیر و تشکر دارد.
و تنها نکته منفی و ضعیف این فیلم استفاده از کلمات رکیک و حرف های نامناسب همچون، تخم جن، حرومزاده، پدرسگ، بی پدر مادر و …. بود که باعث طبیعی تر جلوه دادن فیلم شده بود اما زیاد خوشایند محافل خانوادگی نبود.

يک ديدگاه براي “هکر ها به بهشت می روند

  1. فیلم خوبی بود اما نکته باحالی که من دیدم این بود که طرف حساب و هک رو توی بانک ایران زمین انجام داد اما کارتی که توی عابربانک تست کرد، کارت بانک ملی بود 😉

دیدگاه ها بسته اند.