روزی برای وبلاگ نویسان فارسی زبان

persian-blogs-dayاون دوستان عزیزی که از گذشته به بنده حقیر لطف داشتند و عرایض بنده رو مطالعه میکردند میدونن که حمیدرضا همتی اولین وبلاگ خودش رو روی آدرس Blog.HamidHemmati.com پیاده سازی و عرایض خودش رو اونجا منتشر میکرد.

بعد از گذشت مدتی و با اندکی تفکر و تامل تصمیم بر این شد که عرایض شخصی خودم رو از وبسایت شخصی جدا کنم و پس از ماه ها جدل ذهنی برای انتخاب اسم و انتخاب آدرس اختصاصی به این نتیجه رسیدم که آدرس www.iHamid.ir رو که انتخاب کنم که برگرفته از دیوایس های کمپانی اپل بود و هست. مثل iPhone, iPad, iPod, iMac

به نظر من هیچ اسمی بهتر از اسم “دنیای مجازی ولی واقعی” وجود نداشت، چون به یک واقعیت کاملاً بزرگ و غیر قابل تکذیب اشاره میکرد.

همیشه و همیشه و حتی روز اولی که ایده وبلاگ نویسی به سرم زد، آرزوم این بود که همیشه بتونم بنویسم.

موضوعات خیلی زیادی هست که تلاش میکنم در مورد اونها بنویسم از مباحثی در خصوص وب فارسی گرفته تا بحث های مدیریتی و یا بحث های خودمونی.

خیلی پیش اومده که در مورد تجربیات شخصیم نوشتم ولی همیشه احتیاط کردم چون خودم رو مسئول نوشته هام میدونم.

روز گذشته یکی از دوستانم برام لینکی رو ارسال کرد که واقعاً باعث خوشحال شدنم شد. سایتی با عنوان روز وبلاگستان فارسی وبسایت که به ارائه اطلاعات از تاریخچه و حال روز وبلاگستان فارسی پرداخته بود.

همینجوری که داشتم به وبسایت سرک میکشیدم یهو متوجه فیلمی شدم که به مصاحبه با وبلاگ نویسانی که قبلا می نوشتند و الان دیگه در عرصه حضور ندارند و وبلاگ نویسانی که هنوز پرچ رو به روی دوش خودشون نگه داشتند شدم.

از جمله افرادی که باهاشون مصاحبه کرده بودند میشد به سیاستمدار خوش ذوق دولت آقای خاتمی یعنی حاج آقای ابطحی، دوست عزیزم آقای سالار کابلی، جادی عزیز و بسیاری از دوستان که برای پیشبرد و گسترش وب فارسی و وبلاگ نویسی وقت و انرژی گذاشته بودند اشاره کرد.

یکی از بحث هایی که داخل ویدیو بهش اشاره شد بحث و مشکل همیشگی وبلاگ نویسان و شاید خیلی از افرادی که با رایانه سر کار دارند بحث نقض حقوق کپی رایت بود.

باز هم این روز رو به تمام وبلاگ نویسان عزیز تبریک میگم و امیدوارم مثل همیشه دست به دست هم به گسترش وب فارسی بپردازند.

۲ ديدگاه براي “روزی برای وبلاگ نویسان فارسی زبان

  1. bahar گفته است:

    Likee

  2. bahar گفته است:

    Jaleb bod

دیدگاه ها بسته اند.