خروجی بزرگ

چیزی که امروز می خواهم در رابطه با آن صحبت کنم موضوع جسارت در کار است.

شاید خروج از شرکت یا مکانی که شما ماه ها در آن یک حقوق ثابت دریافت میکردید و همیشه برنامه ریزی را برای آن داشتید یک دیوانگی محض باشد. اما از یک زاویه دیگر شاید بهترین انتخابی است که شما میتوانید برای آینده شغلی خود داشته باشید.

انتخاب هر یک از این دو راه بستگی به روحیات و جسارت افراد دارد، عده ای از یکنواختی و روزمرگی کار خود تنفر دارند و مسیری پر فراز و نشیب و شاید غیر قابل پیش بینی را برای خود انتخاب میکنند ولی عده ای دیگر ترجیح میدهند بصورت آهسته و پیوسته به مسیرخود ادامه دهند و ترجیح میدهند قوای ریسک پذیری خود استفاده نکنند.

داشتن جسارت و قدرت ریسک پذیری میتونه یکی از دلایلی باشه که شما رو به اهداف بلندی که در سر دارید برسونه.

 خروج از یک شغل با حقوق ثابت از نگاه افرادی که به دنبال داشتن یک شغل با مدیریت خودشون هستن و به دنبال یک کارآفرینی پر ماجرا میگردند بهترین کار محسوب میشه. زمانی که شما دست به این اقدام بزرگ میزنید دیگر مجبور نیستید به کارهایی که هیچ علاقه ای به اون ندارید تن بدهید.

اگر از افرادی هستید که دوست دارید ریسک کنید و این روحیه رو در خودتون می‌بینید، قبل از هر چیز دنبال پول نباشید. فقط باید مطمئن باشید که مسیری انتخابی شما درست و بی نقص است. اول از همه، تیم خوبی رو برای فعالیت خودتون جمع کنید و به بقیه اعضا هم این اجازه رو بدید تا پروژه رو برای خودشون بدونن. من به شما قول می‌دم که اگر با برنامه پیش برید، پول هم وارد چرخه پروژه‌تون می‌شه و چه بسا در مدت کمی، خیلی بیشتر از حقوق ثابتی که در شرکت قبلی‌تون دریافت می‌کردید رو در بیارید.

جوگیر شدن و توهم تفاوت بسیاری با ریسک پذیری و جسارت دارد.

و مهمترین نکته اینجاست که اگر جرات، جسارت و روحیه ریسک پذیری پر فراز و نشیب رو در خودتون نمی بینید، روی صندلی خودتون بنشینید و برای حقوق ثابت ماهیانه خود برنامه ریزی کنید.