در کنفرانس سالانه اپل چه خواهد گذشت

wwdc14امشب ساعت 9:30 شب به وقت تهران، کنفرانس سالانه‌ی کمپانی Apple با نام WWDC آغاز به کار خواهد کرد.
این کنفرانس در مرکز Moscone Center در شهر سان‌فرانسیسکو و به مدت 4 روز برگزار شده و در آن اپل جدیدترین محصولات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خود را معرفی خواهد نمود.

روز گذشته، اپل پوسترهای مربوط به نسخه‌ی هشتم از سیستم‌عامل iOS و نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل OS X را در قسمت‌های مختلف سالن کنفرانس برافراشت. با اینکه هنوز هیچ جزئیاتی در مورد نسخه‌ی جدید این دو سیستم‌عامل منتشر نشده، احتمالا به iOS 8 امکاناتی نظیر نرم‌افزارهای مربوط به سلامت، پشتیبانی از تکنولوژی NFC و احتمال همسان‌سازی بیشتر iOS با خودروها اضافه شده است. به علاوه با توجه به اینکه چند روز پیش خبری در رابطه با معرفی یک فلش با نام iStick برای محصولات اپل منتشر شد، انتظار می‌رود که نسخه‌ی جدید iOS از قابلیت USB on the Go نیز پشتیبانی نماید.

روز گذشته ویدیویی چند ثانیه‌ای از محل برگزاری این کنفرانس منتشر شده که در آن، تصاویری از یک گوشی جدید و نسبتا بزرگ به چشم می‌خورد.

iphone-6

آیا این بدین معناست که اپل برای اولین بار، گوشی‌های جدید خود را در کنفرانس WWDC معرفی خواهد کرد؟ و یا اینکه آیا این تصاویر مربوط به نسل بعدی پخش‌کننده‌های iPod است؟ شاید هم این تصاویر تنها یک تست بوده و خبری از آیفون جدید نخواهد بود!
به هر حال تنها چند دقیقه تا آغاز این کنفرانس و رسیدن به پاسخ این سوالات باقی مانده است.

DSC_0427.large DSC_0434.large wwdc14-ios8-654x436 wwdc14-registration-desk